Jaga seda postitust

Vanamootorratturid suunduvad riigi saja aasta juubeli suursõidule Soome

Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTO asub 1. juuni õhtul teele Soome, et tähistada koos Soome mootorratturitega Soome, Eesti, Läti ja Leedu saja aasta juubelit. Ühtekokku läbitakse vanamootorratastel lippude lehvides üle 1500 kilomeetri.

Suur sünnipäevasõit algab 2. juuni hommikul Helsingist ning sõitjate kolonn liigub Porvoo, Imatra, Joensuu, Tampere, Hämeenlinna ja Lahti kaudu tagasi Helsingisse. Kogu sõidu jooksul on ettevõtmise pidulikkuse rõhutamiseks vanadel mootorratastele paigaldatud riigilipud ja kleebised.

1939. aastal Inglismaal toodetud Ariel.

„Me leiame, et ka vanatehnika on osa meie ajaloost ja kultuuripärandist,” rääkis Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTO juhatuse liige Andrus Lüüding. “Pärandit tuleb kasutada, arendada ja tutvustada. Siis säilib see kõige paremini. Praegune juubeliaasta annab selleks kõigeks väga hea võimaluse, sest vanatehnika on läbi tulnud kõigist aegadest ja töötab endiselt nagu kellavärk. Eriti hea on seda kõike teha sõprade ja mõttekaaslastega lähiriikidest.”

Sünnipäevasõidu jooksul külastavad vanatehnikahuvilised Miehikkälä kaitserajatisi, Lahti vanatehnikamuuseumi, Hämeenlinna lähistel asuvat Parola tankimuuseumi, Vesivehmaa lennundusmuuseumi ning mitmeid muid Soome Vabariigi ajalooga seotud vaatamisväärsusi.

Üks pikemaid peatusi koos Soome vanatehnikaklubi VMPK liikmetega on Miehikkäläs, kus tutvustakse II maailmasõja aegsete kindlustusrajatistega – Miehikkäläs võitlesid Soome iseseisvuse eest õlg õla kõrval ka Eesti vabatahtlikud.

„Kahjuks ei teata vanatehnikast veel väga palju ja kõik ei pruugi ka muuseumisse sattuda,“ ütles Lüüding. „Sellepärast lubame me alati kõigis peatuskohtades unikaalsete mootorratastega tutvuda ja küsida kõige kohta, mis huvi pakub. Suve jooksul tuleb neid võimalusi kindlasti ka Eestis, näiteks kavatseme juba 7. juulil meie iga-aastasel vanamootorrattakokkutulekul eksponeerida restaureeritud vanamootorrattaid Tapa linna keskväljakul.“

Eesti Vanamootorrattaklubi UNIC-MOTOt esindavad sünnipäevasõidul Tiit Riisalu, Aivar Tiik, Aivar Palk, Avo Kompus, Andrus Lüüding, Aivar Michelson ja Jüri Bäärs.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri