Jaga seda postitust

Värsked andmed Läti, Rootsi ja Norra turistide eelistuste kohta – rootslasi on keeruline Eestisse meelitada

EAS uuendas Visit Estonia uuringute veebisaidil põhjalikke ülevaateid Eesti turismiettevõtetele oluliste külaliste,  Läti, Rootsi ja Norra turistide kohta.

Ülevaated käsitlevad nende välisreiside eelistusi, Eesti konkurentsipositsiooni muutust võrreldes meie lähiriikidega ning muutusi Eesti-reiside eelistustes majutusstatistika põhjal.

Norralased on meie kõige tänuväärsemad kulutajad ja linnapuhkajad, Läti elanikud meie regioonide külalised ning rootslased endiselt Eestist üpriski vähe huvitatud.

Norra turistid teevad Eestisse põhiliselt nädalalõpureise ja naudivad linnapuhkust koos ostlemise ja ööeluga. Turismiettevõtjate jaoks on kindlasti rõõmustav, et reisijaid on kõigist vanusegruppidest, ei domineeri ei noored ega vanemad ning et aja jooksul on Norra turistide reiside sesoonsus vähenenud. „Me eristume norralaste jaoks läbi aasta hea toiduga, mis on saadaval üpris taskukohase hinnaga,“ ütles turismiuuringute koordinaator Piret Kallas.

Seda on Visit Estonia tiim oma turunduses arvestanud, viies Eesti tippkokki Oslosse süüa valmistama Norra toiduajakirjanikele ja elustiiliblogijatele.

Norralastele on köitev ka Eesti rikas ja nende pärandist oluliselt erinev ajalugu ning siinsed raviteenuste hinnad. Samuti pakuvad sealsed reisikorraldajad firmaüritusi Eestis.

„Siiski on soodsad otselennuühendused üks otsustavamaid argumente. Näiteks on Ida-Euroopas teistest linnadest Norra turu kasvus mäekõrguselt üle Gdansk, kus norralaste ööbimised on nelja aastaga kasvanud viis korda,“ märkis Kallas, lisades, et kui meile on nädalas Norrast 14-18 lendu, siis Gdanskil kümnest Norra lennujaamast kokku 56 odavlendu nädalas.

Läti turist kulutab vähe

Kui Norra turistid kulutavad Eestis reisi kohta kõige rohkem, siis Läti turistid kõige vähem. Läti elanikud peegeldavad mõnevõrra Eestit, kus välisreise teevad eelkõige nooremad ja keskealised inimesed, vanematel pole reeglina selleks ei erilist harjumust ega vabu vahendeid. Seetõttu on lätlased meie sihtturgude hulgas kõige suuremad perereisijad.

Kuna Lätist tullakse autoga ja ollaks vabad minema kuhu tahes, saab nende kohta öelda, et nad on kõige vähem Tallinna-kesksed turistid.

Rootslast keeruline kohale saada

Rootsi turg on Eestile üks keerulisemaid. Külastajate tagasiside näitab, et Eestit külastanud rootslased on reisiga rahul ja soovivad ka uuesti tulla, kuid huvi äratamine nendes, kes pole Eestis käinud, nõuab pikaajalist tööd.

2015. aasta Epic Estonia kampaania raames pakkus EAS 100 rootslasele kaaslasega erilisi elamusi. Info levis ja 2016.aastal külastajate arv veidi tõusis, kuid tänavu on nende ööbimised taas väikest langust näidanud.

Kuna puhkusesihtkohtade valikut mõjutavad suurel määral odavad otselennud sihtkohta ja soodne hinnatase sihtkohas, pakuvad Eestile tugevat konkurentsi Poola ja Läti.

„Esimest korda ajaloos jõudis 2017. aastal Lätti rohkem rootslasi kui Eestisse, sest sinna saab odavamalt lennata ning Riia-Stockholmi liinile tuli uus laev,“ ütles uuringute koordinaator Piret Kallas.

Loe lähemalt Eesti ettevõtjale oluliste turgude klientide käitumise kohta siit.

Allikas: Puhkaeestis.ee.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri