Jaga seda postitust

VÄRSKED ANDMED: Mullu reisis maailmas 1,3 miljardit turisti ehk 7% rohkem kui aasta varem

Rahvusvaheline turism tegi mullu seitsme aasta rekordi – 2017. aasta jooksul reisis maailmas 1,322 miljardit inimest (ööbimistega peatumised). Seda on 7% rohkem kui aasta varem, selgus ÜRO Maailma Turismiorganisatsiooni äsja avaldatud statistikast.

Euroopat külastas mullu turiste lausa 8% rohkem kui aasta varasemal perioodil. Turistide koguarv oli 671 miljonit. Seda kasvu aitasid saavutada eriti just Vahemere riigid. Nende arvelt kerkis külastatavus 13%. Lääne-Euroopas oli kasv 7%, Põhja-, Ida- ja Kesk-Euroopas 5%.

Aasia ja Vaikse ookeani regiooni külastas 2017. aastal 324 miljonit turisti ja kasv oli 6%. Lõuna-Aasias oli kasv 10%, Kagu-Aasias 8%, Kirde-Aasis 3% ja Okeaanias 7%.

Ameerikat külastas mullu 207 miljonit turisti (kasv 3%). Lõuna-Ameerikas oli kasv kõige suurem, seal käis 7% rohkem turiste kui varasemal aastal. Kesk-Ameerika ja Kariibide kasv oli 4%. Sealset piirkonda mõjutasid orkaanid. Põhja-Ameerika kasv oli 2%.

Aafrikat külastas mullu 62 miljonit (kasv 8%) ja Lähis-Idat 58 miljonit turisti (5%).

2018. aasta tuleb samuti hea

Maailma Turismiorganisatsiooni peasekretäri Zurab Pololikašvili sõnul on turism riikide majandusarengu üks peamisi mõjutajaid. Ta märkis, et turism on maailmas kolmas ekspordisektor ja see on tähtis töökohtade juurdeloomisel ning aitab arendada kogukondi.

Maailma Turismiorganisatsiooni hinnangul on oodata ka sel aastal tublit turismi kasvu, mis võib kerkida 4-5%. Euroopas ja Ameerikas loodetakse 3,5-4,5%, Aasias ja Vaikse ookeani piirkonnas 5-6%, Aafrikas 5-7% ja Lähis-Idas 4-6% kasvu.

 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri