Jaga seda postitust

VESINE REIS KATKES: Tormine meri segas pikamaaujuja retke Rootsist Eestisse

Bruno Nopponen Eesti ujumisliit tormine

Bruno Nopponen. F: Eesti Ujumisliit

Eile õhtul katkestas tormine ilm Reval Offshore Challenge´i – Gotlandilt Saaremaale ujunud Bruno Nopponen jõudis kaheksa ja poole tunniga läbida 19,4 kilomeetrit, kui tunnistas loodusjõudude võitu, teatas ujumisliit.

„Ilmataat mängis vingerpussi – lubatud vaikse ilma asemel tõusis merel torm. Vastutuul oli kuni 12m/s, laine tõusis kahe meetrini,“ rääkis Nopponen. „Vesi oli luksuslikult soe, saatemeeskond super, toit ja jook toimisid hästi, enesetunne ja minek oli väga hea,“ kirjeldas pikamaaujuja, lisades, et oleks pidanud alustama Saaremaalt. Ilmateade näitas aga vastupidist tuult ja nii sündis ka otsus Rootsist startida.

„Juba esimese tunniga oli minul selge, et hoovus on vastu. Algul oli edasiminek veel 3,6 km/h, kuid mida aeg edasi, seda tugevamaks vastutulev hoovus muutus. Viimase 15 minutiga liikusin edasi 200 meetrit,“ rääkis vapper mees, kes kindlasti soovib järgmisel aastal eesmärgi ka lõpuni viia.

Sama meelt on ka teised, kes ettevõtmises kaasa lõid. „Olime ju arvestanud, et katkestamise oht on olemas. Kõige tähtsam oli ujuja turvalisus ja sellest pidi ka lähtuma. Kindlasti oleme valmis järgmisel aastal taas kaasa lööma, et Bruno saaks oma unistuse teostada,“ lausus ujumismaratoni ohutuse eest vastutanud Revali Merekooli nõukogu esimees Tanel Hinno.

Õige otsus

Nopponeni ujumisteekonda saatnud TTÜ Eesti Mereakadeemia purjejahi Tuulelind kapten Jarmo Kõster tõdes, et katkestamine oli ainuõige otsus.

„Kui tormine meri võtab võimu ja laine tõuseb kahe meetrini, pole valikut – seda enam, et pööret paremuse poole polnud näha. Ometi on Bruno saavutus märkimisväärne, tean,  et alla ta ei anna ning katsetab uuesti. Mul on väga hea meel, et saime abiks olla,“ kommenteeris Kõster.

Lisaks Revali Merekoolile ja TTÜ Eesti Mereakadeemia purjejahile Tuulelind toetasid Nopponeni üritust ka päästekaater Varvara koos Päästeliidu Juminda vabatahtlike merepäästjatega, Veskimati, Mamma ja TYR.

Distants Gotlandilt Saaremaale on linnulennulennult 150 kilomeetrit.

Siiani on Bruno Nopponeni pikimateks ning keerulisemateks ujumisteks olnud Kihnult Ruhnule (58km) ja Soomest Eestisse (60 km). Soomest Porkkalast Suurupini jõudmiseks kulus Nopponenil 19 tundi ja 13 minutit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri