Jaga seda postitust

VIDEO: Ainult julgetele – Hiinas avatakse homme maailma pikim klaassild

Homme avatakse Hiinas maailma pikim klaasist sild, millel jalutamine pole ilmselt kõigile jõukohane. Sild on 488 meetrit pikk ja kaks meetrit lai ning see ületab 218 meetri sügavust orgu.  

Hebei provintsis Shijiazhuangis avataval sillal on 1077 klaaspaneeli, mis on nelja sentimeetri paksused. Klaas on piisavalt tugev, et kanda sõiduautot, aga autoliikluseks see sild mõeldud ei ole.

Hiinas on klaassillad turistide seas hästi populaarsed ja neid on riigis avatud varemgi. Näiteks eelmisel aastal avati Hunani provitsis Zhangjiaes 430 meetri pikkune klaassild. Kõik nad on mõeldud selleks, et turistidele närvikõdi teha.

Shijiazhuangi sild selles osas ei erine – peale selle, et seal jalutades tundub, nagu kõnniksid õhus, on sild konstrueeritud nii, et see ka kõiguks. See lisab veelgi kõhedust.

Sild kannatab kuni 2000 külastaja raskust, aga korraga lubatakse sellele 500 inimest. Silla ehitamine võttis poolteist aastat.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri