Jaga seda postitust

VIDEO: Albaania avab turistidele sõjaväerajatiste ja haruldaste liikidega saare


Albaania avab tänavu esimest korda turistidele Sazani saare, mis on täis tunneleid ja punkreid. Nüüdseks mahajäetud sõjaväerajatistega saar asub mõne kilomeetri kaugusel Albaania rannikust.

Saare rajatised ehitati kunagi nii, et need peaks vastu ka tuumarünnakule.

Sazani saarel baseerus kunagi üle 3000 sõjaväelase ja sinna ei pääsenud võõrad ega kohalikud. Saare avamine tõotab Albaania turismi arengule veelgi kaasa aidata – eelmisel aastal suurenes riigi külastatavus 15%.

“Saar jääb avatuks 2017. aasta maist oktoobrini,” rääkis Albaania turismiameti töötaja Eva Kushova Lonely Planetile. Nõusolek saare avamiseks saadi alles hiljuti, seepärast pole veel kõik saare külastamisega seotud detailid selgunud.

“Reisikorraldajad on korduvalt taotlenud saare avamist turistidele,” lausus ta, “seega ootame suurt külastajate arvu.”

Eelmisel aastal külastas Albaaniat 4,7 miljonit turisti, mis on 14,6% rohkem kui aasta varem.

Saar on umbes 5 ruutkilomeetri suurune. Saarel on oma asukoha tõttu teistsugune kliima kui mujal Albaanias ning sealt leiab seepärast ka teistsugust taimestikku.

Sazanil elab palju sisalikku – 15 eri liigist. Neist 13 on haruldased.

Lähim sadam on Vlorë, Albaania suuruselt kolmas linn. Kuna läheduses on Itaalia rannik, toob saare avamine sinna ilmselt ka sealseid turiste.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri