Jaga seda postitust

VIDEO: Dubai teeb seda jälle – šeik rajab kaks uut saart

Kuigi Dubais on paljud üleilmse majanduskriisi eel alustatud suurprojektid veel lõpetamata, on paigas juba uued ambitsioonikad plaanid. 2020. aastaks peaks Dubai emiraadis valmima kaks ligi 726 000-ruutmeetrist saart, mis lähevad maksma umbes 1,72 miljardit USA dollarit.

Investeerimisfirma Dubai Holding tutvustas eelmisel nädalal Marsa Al Arab projekti. Plaanide kohaselt ehitatakse kahele poole Dubai üht tuntumat maamärki Burj Al Arabi tehissaared, teatas CNN.

Kui varasemalt on Dubaisse ehitatud tehissaared olnud hullumeelselt suured, siis nüüdsed on pindalalt tagasihoidlikumad – need lisavad emiraadi rannajoonele ainult 2,25 km.

Tagasihoidlikuks ei saa aga nimetada saarele rajatavaid atraktsioone.

Üks saar saab olema perekuurort, kus on veepark ja 1700-kohaline teater. Seal hakkab baseeruma Lähis-Ida esimene Cirque du Soleili meelelahutuskeskus. See on maailma suurim teatraalseid etendusi pakkuv Kanada kompanii. Saarele tuleb ka 300 korterit.

Teisele erasaarele ehitatakse 14 luksusvillat, jahisadam ja butiik-hotell. Tänu arendusele lisandub Jumeirah Grupi valdusse 2400 hotellituba. Jumeirah Grupp on osa Dubai Holdingust, mille enamusosaluse omanik on Dubai valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Jumeirah Grupi oma ka Burj Al Arab, mis ehitati 1994. aastal.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri