Jaga seda postitust

VIDEO: Eesti erilised hooned – Kostivere veski varemed muudeti moodsaks vaatamisväärsuseks

19. sajandi lõpus ehitatud Kostivere veski on ehe näide sellest, kuidas vanad varemed muuta tähelepanuväärseks hooneks. (Video alaribalt muuda vajadusel sätteid, et näha parima kvaliteediga pilti.)

Jõelähtme vallas Loo külas asuv Ajaveski avati muudetud kujul 2014. aastal. Veski seisis 20. sajandi algusaastatest peale varemeis, kui oli tuleõnnetuses tugevasti kannatada saanud.

Ilmastiku meelevalda jäänud müürid hakkasid lagunema ning ühel varasel märtsihommikul 1980-date aastate keskel kukkus lõunapoolne müür korraga sisse.

Tekkinud august kujunes uus võimalus. MTÜ Ajaveski eestvedamisel projekteeris arhitektuuribüroo Eek&Mutso uue hoone, mis on nii vana veski kui ka moodne ehitis. Ehitustöö tegi osaühing Tonerek, toetusraha saadi Leader programmist.

Nüüd toimuvad Ajaveski mitmel korrusel töötoad, näitused, avatud on käsitöö- ja kohvipood ning panoraamvaatega platvorm maastiku- ja linnuvaatluseks. See on kohalik kultuurikatel, mis pakub külalistele emotsiooni mitmel moel autentses Põhja-Eesti külamiljöös.

Vaata ka Reisiportaali teisi videoid ajaloolistest hoonetest ja kuulsusrikastest varemetest.

Generated image

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri