Jaga seda postitust

VIDEO: Erakordselt tugevasse turbulentsi sattunud lennukis sai viga ligi 30 inimest

Esmaspäeval sai Moskvast Bangkokki lennanud Aerofloti lennukis viga vähemalt 27 inimest, kui lainer sattus ootamatult tugevasse turbulentsi.

Mitmel reisijal olid tõsiseid muljumisvigastused ja luumurrud. 24 kannatanut olid venelased, kolm reisijat pärit Taist. Bangkokis asuva Vene saatkonna teatel sattus lennuk õhuauku Suvarnabhumi lennuväljale lähenedes, vahendas CNN.

“Osa vigastatud reisijaid ei olnud turvavööga kinnitatud. Kõik eri vigastustega, peamiselt luumurdude ja muljumistega kannatanud viidi kohalikku haiglasse. Mõni vajab operatsiooni. 15 inimest peavad jääma haiglasse,” teatas saatkond.

Tai lennujaamateenistuse teatel sai viga 30 reisijat, 27 viidi Bangkoki Samitivej Srinakarini haiglasse, kolm inimest otsis abi omal käel mujalt. Teenistus märkis, et lennuki pardal oli 318 reisijat ja 14 meeskonnaliiget ning turbulentsi satuti Myanmari kohal.

Pardal olnud Ukraina päritolu Rostik Rusev rääkis CNNile, et raputus oli nii tugev, et tõukas reisijad oma istekohtadelt minema. “See kestis umbes kümme sekundit, lennuk paiskus igasse suunda,” rääkis New Jerseys elav Rusev.

“Lennuki laepaneelidel oli verd, inimestel olid murtud ninad, väikelapsed olid vigastatud – see oli kohutav,” rääkis ta, lisades, et kõik juhtus sama ootamatult nagu lõhkeks autosõidu ajal rehv.

Rusev tunnustas pardameeskonda, kes oli professionaalne ja julge: “Kõik, mida nad tegid, oli kangelaslik.”

Aeroflot teatas, et õnnetus juhtus 40 minutit enne maandumist ja märkis, et seesugust õhuauku kutsutakse “selge taeva turbuletsiks”. Seesuguseks turbulentsiks pole võimalik valmistuda, kuna see ei teki pilvedes, vaid selges ja hea nähtavuse taevas.

See oli ka põhjus, miks paljud inimesed ei istunud õnnetuse hetkel oma istekohal ning nad polnud turvavööga kinnitatud.

Niisugused “selge taeva turbulentsi” juhtumeid tuleb ette umbes 750 korral aastas. Kui arvestada seda, kui palju maailmas aastas lende on, siis on “selge taeva turbulentsi” sattumise tõenäosus siiski üliväike.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri