Jaga seda postitust

VIDEO: Evald Okase muuseum avas hooaja kolme näitusega

Laupäeval avas Haapsalus suvehooaja Evald Okase muuseum. Muuseumi kunstisuvi algab kolme väljapanekuga. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

Evald Okase muuseumi teise korruse näitusesaalides on avatud väljapanek Okase enam kui 70 aastat hõlmavast loomingust selle laadide ja žanride mitmekesisuses.

Evald Okase loomingut iseloomustab ülimalt mitmekesine ampluaa. Samuti oli kunstnik kogu oma eluaja väga produktiivne. Kolmel suvekuul on Evald Okase muuseumis avatud ekspositsioon, mis tutvustab Okase mahukat loomingut.

Väljapanek annab mitmekesise ülevaate kunstniku loomingust läbi aastate. Eksponeeritud on kunstniku joonistused, graafika, maalid ja objektid.

Samas on vaadata Mai Levini kureeritud näitus “Maalida kõike!” Evald Okase maalimisrõõm laienes ka ümbritsevatele esemetele: ustele, toolidele, väiksematele tarbeesemetele, Ta on viljelenud lakkmaali ning kavandanud vaipu ja köiteid. Muuseum tutvustab seda tahku kunstniku loomingus esmakordselt.

Näitust saab külastada kuni 9. septembrini.

Muuseumi galeriis ja pööningusaalis on avatud Noore Skulptori preemianäitus 2017 “Speed of Space”, näituse koostaja on Kirke Kangro.

Näituse ja preemia eesmärk on tõsta esile noori skulptoreid ja installatsioonikunstnikke, toetada nende loomingu produktsiooni ja avada nende loomingut laiemale publikule. Näitusele saavad kandideerida EKA noored installatsioonikunstnikud ja skulptorid. Tingimuseks on, et teosed peavad olema loodud käimasoleva akadeemilise aasta vältel.

Esitatud töödest teeb valiku komisjon, näitusele pääsenud töödest valitakse grand prix ning II ja III koht. Auhinnasaajad saavad preemiaks reisi suvel toimuvale olulisele kunstisündmusele (Veneetsia Biennaal, Manifesta, Documenta, Berliini Biennaal jt). Seekordne preemia viib võitjad Kasseli Documentale.

Näituse töid hindab rahvusvaheline žürii, publik saab valida ka oma preemia näituse vältel.

Näitust saab külastada kuni 25. juunini.

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid põnevaid näituseid, rahvusvahelise kuuma klaasi sümpoosioni ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust lastele ja täiskasvanutele.

Tutvu muuseumi suvise programmiga SIIN.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri