Jaga seda postitust

VIDEO: Gozol merre vajunud “Taevasinine aken” on vee all võimas

Maailmakuulsa “Taevasinise akna” (ingl. k. Azure Window) merrevajumine Maltal Gozo saarel oli maa peal kõndivatele turistidele suur kaotus, aga need, kes sukelduvad, said juurde ühe vägeva vaatamisväärsuse.

Sukeldujad ütlevad, et see oli parim asi, mis Gozol juhtuda sai. Kõik niimoodi muidugi ei arva.

Paljudest filmidest ja eriti sarjast “Troonide mäng” varasemast veelgi kuulsamaks saanud “Taevasinine aken” oli saare tähtsaim vaatamisväärsus, kuid tänavu märtsikuus varises see tormi ajal suure mürina saatel lainetesse.

Sukeldujad tabasid hetke ja läksid uudistama, mis tohutust kaljurahnust vee all sai. Selgus, et suured paekivist tükid on uus vaatamisväärsus. Need eristuvad muust veealusest keskkonnast, sest kivid on valged.

Veel on – Gozo Family Divingus töötav Konrad Baar rääkis Telegraphile, et lähikuudel katavad meretaimed heledad kaljutükid ja kõik muutub roheliseks, nagu on muu ümbruskond.

“Suure tõenäosusega katab uus elustik kivide teravad ääred, seega sukeldujad peaksid kiirustama, et näha seda paika nii nagu see on praegu,” lausus ta.

Konrad Baar kirjeldas, et värskete murdekohtadega ja rabeda struktuuriga heledad kivid on vee all muljetavaldavad.

“Paika saab sukeldudes avastada pikalt. Sukeldumissügavuse ulatus on samuti üsna lai – viiest 52 meetrini –, seega saavad seal rahulduse igat liiki tunnistusega sukeldujad,” lausus ta.

Malta turismiameti pressiesindaja ütles, et sukeldujad võivad paika avastada vaid koos seal piirkonnas registreeritud sukeldumisklubi esindajaga.

Eelmisel kuul kirjutas Telegraph, kuidas turistide bussid peatuvad endiselt “Taevasinise akna” juures, ning kui turistid näevad, et see on kadunud, jätavad nad TripAdvisorisse pettunud kommentaare või annavad vaatamisväärsusele hindeks 1.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri