Jaga seda postitust

VIDEO: Gröönimaal põhjustas maavärin tsunami

Gröönimaa läänerannikul oli täna 4-magnituudine maavärin, mis põhjustas väikse tsunami. Vesi viis rannikul ära paljud majad, mõned inimesed said viga. Arvatakse, et neli inimest on hukkunud, aga selle kohta kindlat teavet ei ole.

Kõige enam sai kannatada Nuugaatsiaqi asula, kust vesi viis ära 11 maja ning kogukond jäi elektrita. 101 elanikuga Uummannaqi asulast evakueeriti 78 inimest, teatas Gröönimaa ringhääling.

Kaks inimest sai tõsiselt viga ja seitsme inimese vigastused olid kerged, märkis RT. Seda, kas keegi ka surma sai, pole praegu teada. 23 inimese kohta praegu teavet pole, nad võivad olla ka puhkusel, kalal või jahil, teatas politseijuht  Bjørn Tegner Bay.

Illorsuiti asula (kuhu samuti lained jõudsid) elanikel palus politsei oma kodudesse naasta, kuid neile anti teada, et järeltõugete korral hoiatatakse neid sireeniga ning nad saavad seejärel kõrgemale alale põgeneda.

“See ei ole tavaline, et meil on nii tugevad maavärinad,” ütles Taani ja Gröönimaa geoloogilise kontrolli uurija Trine Dahl Jensen Aftenpostenile.

“It’s not normal that we have such large quakes in Greenland,” said Trine Dahl Jensen, a senior researcher at the Geological Survey of Denmark and Greenland (GEUS), as quoted by Aftenposten.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri