Jaga seda postitust

VIDEO: “Haapsalu legendi” kuulsaimat versiooni etendatakse taas

Eile oli piiskopilinnuses vabaõhulavastuse “Haapsalu legend” läbimäng, kus kõik veel paigas polnud ja lavastajad jagasid viimaseid nõuandeid, aga vaatemängulise etenduse üldpilti sai juba näha.

Haapsalu 700. sünnipäevaks kirjutatud näidendit mängitakse taas 16.-18. augustil. Tänavu tähistab Haapsalu 740. sünnipäeva.

Ridala valla piirimail elav vaene talutüdruk Maila ootab hiies oma kallimat. Ridala vanema poeg Olev peaks jõudma kohe-kohe Rootsist koju, kuid Maila kaunis laul jääb kõrvu hoopis linnuse sõjasulasele Jonathanile. Mailale võiks see kohtumine päris täbarasti lõppeda, kui mitte üks eesti soost munk ta kaitseks välja ei astuks.

Haapsalu linnusesse peaks õige varsti saabuma piiskop Hermann, kuid toomkooli poistekoori juht Isa Benedikt kurdab, et tal on koorist puudu tiiskant. Kellermeistri hinnang linnuse varudele pole kaugeltki optimistlik ning foogt käsib nuhelda iga talupoega, kes kümnist ei maksa.

Paraku ei õnnestu ei linnuses ega ka Ridala mail kõik kaugeltki nii nagu asjaosalised seda sooviksid…

Näidend ja laulutekstid: Paul Kilgas
Lavastajad: Anneli Aken ja Indrek Pangsepp
Kunstnik: Riina Andresen (Vanhanen)
Helilooja: Gennadi Taniel
Võitlusstseenid: Margo Teder (VAT Teater)
Maila (Valge Daami) osas Annabel Triebstock
Produtsent: Anneli Aken
Inspitsent: Pille Kippel
Valgustehnika: E&T Valgus
Helitehnika: Maivel Heli- ja Valgustehnika
Õmblustööd: Annemai Mänd
Grimm: Hurmi Krikk
Lavaehituse juht: Indrek Pangsepp

Sünnipäeva tähistamine

Sünnipäeva avapauk ja Valge Daami Aja avamine on reedel Kodaniketorni juures, kus Haapsalu meer koos heade kolleegidega sõpruslinnadest annavad üle oma soojad tervitused ja õnnitlused sünnipäevalapsele. Samuti  toimub väärikale sünnipäevalisele pühendatud raamatu „Haapsalu. Aeg. Inimesed“ esitlus ja näituse avamine.

Reedel leiab aset veel meeleolukas kuurordikontsert kõlakojas, kus Urmas Latikase saateansambliga koos astuvad üles armsad haapsallased Maarja Sukles, Sirje Medell, Madis Kari, Sepo Seeman, Jaan Lehepuu ja külalisena Pärnu kuurordist Liisi Koikson.

Edasi on linnarahvas kutsutud Haapsalu suve kuumimasse lokaali tantsuõhtule. Kuursaalis seavad tantsurütme ansamblid Modern Fox ja Anna Curly.

Laupäeval lahutab meeli lossiplatsi laval ansambel 2 Quick Start ning südaöö paiku esineb kirsiks tordil helivõlur Tiit Kikas. Laval on elektriviiul, parmupill, flööt ning näha ja kuulda saab uskumatut laserharfi showd.

Pühapäeva keskpäeval on toomkirikus linna 740. aastapäevale pühendatud pidulik jumalateenistus armulauaga.

Valge Daami etenduseks saab iga-aastaselt kokku pühendunud teatrikogukond. Legendaarne ja menukas Paul Kilgase näitemäng „Haapsalu legend“ saab Valge Daami suveteatri 40. sünnipäeva puhul taas lavalaudadele toodud.

Valge Daami lavastustest läbi aegade kõlavad pühapäeval toimuval kontserdil armsaks saanud laulud.

Tutvu Valge Daami Aja programmiga siit. Tule naudi Haapsalut juba päevasel ajal, sest toimub rikkalik käsitöölaat ning kultuuriprogrammi jagub veelgi.

Video: Ivar Soopan / Videoteenus.ee

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri