Jaga seda postitust

VIDEO: Haapsalu toomkirik sai uue vaskplekk-katuse

13. sajandil rajatud Haapsalu toomkirik, mis on Läänemaa tähtsaima turismiobjekti piiskopilinnuse osa, sai uue vask-plekktahvlitest katuse, teatas ERR.ee. Kaupo Kalda filmitud video on valminud ajal, kui katusest oli vaid osa valmis, kuid tööde mastaapsus on hästi näha. 

Haapsalu piiskopilinnuse juhataja Kaire Tooming ütles “Aktuaalsele kaamerale“, et kiriku vana katus lasi vett läbi ja katuse puitkonstruktsioon oli avariiline. “Tegelikult me ei pannud ainult uut katusekatet peale, vaid restaureeritud on ka kogu kiriku katusekonstruktsioon, mis oli samamoodi avariiline,” lisas ta.

Haapsalu toomkiriku katuse remondiks saadi veidi üle 260 000 euro pühakodade programmist. Lisaks kohaliku muuseumi omaosalusele toetasid uue katuse panekut enam kui 18 000 euroga ka 351 annetajat, kelle nimed lähevad nüüd ajalukku kiriku võlvile pandaval tahvlil.

Allikas: ERR.ee
Avafoto: Kaader Kaupo Kalda videost
Vaata siit ka 360-kraadist panoraamfotot

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri