Jaga seda postitust

VIDEO: Haapsalus näeb 11 riigi kunstnike graafilist disaini

27. aprillil avati Haapsalus graafilise disaini festival, mis on selle valdkonna suurim kunstisündmus Eestis. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

Graafilise disaini festivali näitus-konkurss, mille tööd jäävad Haapsalu kultuurikeskusse ja linnagaleriisse vaatamiseks kaheks kuus, on seekord pühendatud Pjotr Tšaikovskile, kuna tänavu peetakse kuurortlinnas esimest korda ka Tšaikovski festivali.

Graafilise disaini festival (HGDF) on igal aastal olnud rahvusvaheline ja toonud väikelinna kohale kunstnikke kõikjalt maailmast.

Seekord on näitusevalikus on 70 kujundusgraafiku looming Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Itaaliast, Ameerika Ühendriikidest, Mehhikost, Ecuadorist ja Indoneesiast.

Eriprojektiga on esindatud HSE Art and Design School tudengid Moskvast. Teosed loovad sidet visuaalse- ja helimaailma vahel ning märgivad kas otse või kaude 150 aasta möödumist Pjotr Tšaikovski Haapsalu-külastusest.

Kultuurikeskuse fuajees näeb konkurss-näitust “Eesti kultuuriplakat 2017”, mis tutvustab kodumaiste eri kool- ja põlvkondadest plakatimeistrite viimase kahe aasta tipploomingut ja annab ülevaate Eesti plakati põnevast hetkeseisust.

Konkursile saabus žüriile hindamiseks rekordiliselt 285 kultuurisündmuse plakatit, näitusekollektsiooni valiti 82 teost 58 autorilt. 

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri