Jaga seda postitust

VIDEO: Hiina ettevõte hakkab ehitama rongi, mis liigub kuni 4000 km/h

Hiina rong

Fotol on Hiinas liikuvad rongid, mis arendavad kiirust mitu sada kilomeetrit tunnis. Uus projekt ületab kõik senised rekordid kaarega. Kui see ikka teostub. F: Pixabay.com

Hiina ettevõte väidab, et hakkab välja töötama transpordivõrgustikku, kus rong liigub ebamaisel kiirusel – kuni 4000 km tunnis. See on viis korda kiiremini kui lendavad reisilennukid.

Sellise teatega tuli välja Hiina kosmoseteaduse ja -tööstuse ettevõte (China Aerospace Science and Industry Corporation  – CASIC) eelmisel nädalal Hiinas rahvusvahelisel foorumil.

“Kujutage ette, et astute Pekingis rongi peale, et sõita Wuhani koosolekule. Poole tunni pärast oletegi kohal. Wuhan asub Pekingist 1100 km kaugusel,” kirjutas uudisteagentuuri Xinhua.

Xinhua teatel võib see ühel päeval teoks saada, kui CASIC projekti nimega HyperFlight ellu viib.

HyperFlighti programmis on kolm etappi. Lühematel distantsidel liiguvad rongid kiirusega 1000 km/h, pikematel 2000 km/h, aga rahvusvaheline rongiühendus saab olema tippkiirusega 4000 km/h.

Peale CASICi arendavad samalaadset programmi veel HTT ja Hyperloop One Ameerika Ühendriikides. Nende tulevikurongid peaks liikuma natuke üle 1000 km/h.

CASICi plaan on aga palju ambitsioonikam. Ettevõtte väitel on juba kokku pandud rohkem kui 20-st Hiina ja välismaisest institutsioonist koosnev meeskond, mis on HyperFlighti tehnoloogia tarbeks patenteerinud üle 200 leiutise.

Torus liikuv HyperFlighti rong peaks visiooni kohaselt liikuma madal-vaakumis (ruumis on õhusisaldus väike), et poleks suurt õhutakistust. Rong oleks väga voolujooneline ja hõljuks magnetvälja mõjul õhus.

CASIC pidavat kasutama uut tehnoloogiat, mis võimaldab rongil ka seistes õhus hõljuda, samal ajal kui teised samalaadset hüperrongi välja töötavad arendajad peavad enne rongi liikuma saama, et tekiks hõljumine.

Ettevõtte tehnilise juhi Mao Kai sõnul kiirendab ja pidurdab tulevikurong nii, et see on talutav ka inimese organismile.

“See sama nagu lennukis. Me võime tunda väikest ebamugavustunnet, kui lennuk kiirendab, aga seda mitte lennu ajal. See, kuidas meie keha reageerib, sõltub kiirendusest, mitte kiirusest endast,” lausus Mao Kai.

Millal ulmeprojekt peaks teoks saama, seda uudisteagentuur Xinhua ei märgi.

Vaata videot ka Hyperloopi katsetusest:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri