Jaga seda postitust

VIDEO: Itaalia muusik Al Bano andis Haapsalus menuka kontserdi

3. juunil esines Haapsalu piiskopilinnuses Itaalia muusik Al Bano. (Video vaatamisel vali seadete alt parim pildi kvaliteet)

Kui eelmisel aastal käis Toto Cutugno kontserdil 10 000 inimest, siis tänavu oli Al Bano kontserdil umbes sama palju rahvast.

Al Bano alustas karjääri 50 aastat tagasi, mil ta pääses noore poisina esinema Itaalia televisiooni ja mitmele riigi populaarsele festivalile. Vaid aasta hiljem plaadistas ta laulu pealkirjaga “Nel Sole”, mis saavutas esimese kolme kuuga tohutu edu, müües Itaalias üle 600 000 koopia.

Vahetult pärast seda alustas ta koostööd oma tulevase abikaasa Romina Poweriga. Oma ajastu üks Euroopa kuulsamaid  armastajapaare tuli 1982. aastal välja hittlooga “Felicita”, mis jõudis hetkega Euroopa muusikaedetabelitesse ja kuulajate südametesse. Seal on nad senimaani.

Al Bano on oma 1950-ndal lavajuubelil jätkuvalt üks hinnatumaid Itaalia muusika viljelejaid üle kogu Euroopa.

Vabal ajal peab legendaarne laulja Itaalia lõunaosas omanimelist SPA-hotelli ning talle kuulub maailmakuulus veiniistandus, kust pärinevad veinid on ekspertide ja nautlejate hulgas kõrgelt hinnatud. Meile lähim koht, kus on võimalik Al Bano istanduse viljadest valmistatud veini igal ajal nautida, on Riia vanalinnas asuv restoran Felicita.

Video: Eduard Laur

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri