Jaga seda postitust

VIDEO JA FOTOD: See on Eesti iluaed, mida käiakse vaatamas paljudest riikidest

Kloogaranna on ilma ühegi aiatagi ilus paik, aga Riho Raudi ja Mare Talviste aed lisab mereäärsele elamupiirkonnale vürtsi. Aiandushuviga turistid peavad sellest aiast igatahes lugu.

Riho Raudi ja Mare Talviste erialane töö algas juba enne 1980. aastat. Mare on töötanud haljastusgrupi juhina tookordses Tallinna Linnuvabrikus alates 1979. aastast.

Riho Raudi on lõpetanud Tartu Ülikooli botaanik-ökoloogina ning töötanud Tallinna Haljasalade Trustis ning Tallinna Botaanikaaias. Praeguseks on neil veerandsaja aasta jooksul valminud üle 300 aiakujundusprojekti.

Reisiportaal käis Kloogarannas eile õhtupoolikul, kui varjud olid juba pikaks veninud, suvi oli aiast üle käinud ja sügis polnud veel kõiki oma värve avaldanud.

Oli tuuline ja pilvealune, aga vaid sadakond meetrit mererannast, aastatega kujundatud aias jalutada oli mõnus. Eriti, kui peremees asjatundlikult selgitas, mis on mis ja kes on kus. Näiteks kuidas mitu orhiteeliiki leidsin iseteadlikult ja aiaomanikega kokku leppimata sobiva kasvukoha tiigi keskel saarel või kuidas kümned linnuliigid on aias peatunud ja mõned ka pere ilmale toonud.

Vaata fotogaleriid:

Beutiful Estonian gardens

Riho ja Mare võtsid aia rajamise ette 2004. aastal. Nüüd käivad seda uudistamas Eesti aiandushuvilised ja turistid teistest maadest. Ega selliseid aedu Eestis palju ole. (Kloogaranda saavad kõik iluaeda vaatama minna, kui enne kokku leppida. Vaata selle kohta lähemalt siit.)

Eestlastele meeldib oma aedade eest hoolitseda. Juunikuus sai käidud Tartumaal Pangodi järve lähedal Elle ja Enno Ahse juures. Nemad on ka loonud Eesti ühe hinnatuma aia. Vaata seda Maalehes avaldatud videost:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri