Jaga seda postitust

VIDEO: Kunstnik valmistas keelatud raamatuist hiiglasliku Vana-Kreeka templi koopia

Parthenon templi koopia

Tellingutest ja keelatud raamatutest Parthenoni templi koopia Kasselis. F: VernissageTV

Saksamaal Kasselis on avatud Vana-Kreeka kuulsaima templi tänapäevane koopia, mis on eriline nii sisult kui ka välimuselt. Argentiina kunstnik Marta Minujín valmistas selle tähelepanuväärse taiese 100 000 keelatud raamatust.

Ateena Akropolil asuva Parthenoni ehk jumalanna Athena templi koopia näeb võimas välja. See on valmistatud ehitustellingutest, millest osa kannavad rippuvaid raamatuid.

Installatsioon “Raamatute Parthenon” on tänavuse näituse Documenta 14 keskne eksponaat ja see kutsub üles arutlema tsensuuri teemal, kirjutab Lonely Planet. Samasugune installatsioon oli üleval ka Ateenas. Kaasaegse kunsti näitus on Kasselis avatud 100 päeva.

74-aastasel Argentiina kunstnikul Marta Minujínil aitasid näitust üles panna Kasseli ülikooli tudengid ja vabatahtlikud. Suur osa raamatuist koguti inimestelt üle maailma.

On üllatav, millised raamatud võivad maailma eri paigus võivad keelatud olla. Näitusel on nii varasemas ajaloos keelatud teoseid kui ka uuemaid, näiteks Salman Rushdie “Saatanlikud värsid”, Mark Twaini “Tom Sawyeri seiklused”, Khaled Hosseini “Lohejooksja”, Cecily von Ziegesar “Klatsimoorid” või ka J.K. Rowlingu “Harry Potter”.

Templi koopia on samas mõõdus Parthenoniga. See ehitati paika, kus natsid põletasid 1933. aastal juutide ja marksistide teoseid.

Parthenoni tempel ehitati Ateena Apropolile 447–438 eKr. Seda peetakse Vana-Kreeka klassikalise ajastu tähtsamaiks ehitusmälestiseks ja see on kogu maailmas üks tuntumaid ehitisi.

Marta Minujíni teost käib 100 päeva jooksul Kasselis vaatamas tõenäoliselt kuni miljon inimest. Näitus kestab 17. septembrini.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri