Jaga seda postitust

VIDEO: Maailma kuulsaim robot Sophia sai abieluettepaneku – ta lükkas selle tagasi

Indias Bombay tehnoloogiainstituudis esinenud maailmakuulus robot Sophia kutsus ligi 3000 kuulaja seas aeg-ajalt esile üllatushüüdeid ja muuhulgas ütles ta viisakalt ära publiku seast tulnud abieluettepanekule.

Sophia oli üks Techfesti esinejaist. Kohalike traditsioonide kohaselt riietatud Sophia vastas publiku seast tulnud küsimustele, kuigi mitte kõigile. Võimalik, et ta lihtsalt ei saanud küsimusi ette lugenud eestkõneleja aktsendist aru.

Kui küsimuste-vastuste voor oli kestnud umbes 8 minutit, “kiilus” Sophia kinni ja jäi lihtsalt vait. Teadustaja vabandas rohkem kui 3000 kuulaja ees ning esinemisse tehti paus. Kes teab, mida eesriide taga tehti, aga pärast pausi oli Sophia taas jutukas ja vastas küsimustele.

Kui publiku seast paluti Sophia kätt, ütles robot, et lükkab ettepaneku viisakalt tagasi, kuid tänab tunnustuse eest. Publikus tekitas roboti vastus elevust.

Kui robotilt küsiti, kas ta on inimkonnale ohtlik, teatas Sophia, et inimesed ei tohiks võtta tehisintellekti konkurendina, vaid peaks sellega koostööd tegema.

Õpib ära kõik keeled

Sophia sõnul oskab ta praegu veel kahte keelt – inglise ja hiina –, aga kuna ta on alles kaheaastane, siis ta alles õpib keeli ning mõne aasta pärast peaks ta oskama kõiki maailma keeli.

Sophia arendas välja Hongkongi ettevõte Hanson Robotics. Robot sai laiemalt tuntuks eelmise aasta oktoobris, kui Saudi Araabia andis talle kodakondsuse.

Kuigi Sophia vastused inimeste küsimustele on paljudes imestust tekitanud, arvatakse, et suur osa roboti vastustest on nii-öelda vestlusroboti omad ehk siis arvutiprogramm reageerib kindlatele sõnadele ja lausetele ning pakub välja sobiva vastuse. Tihtipeale tulevad seepärast välja vastused, mis küsimusele ei vasta. Nii ka Sophia puhul. Meelelahutuslik on robot aga kindlasti.

Allikas: Taiwan News

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri