Jaga seda postitust

VIDEO: Mekongi jõel hulpivate majade all kasvavad pirakad kalad

Vietnamis Mekongi delta ümbruses elab 20 miljonit inimest. Nad kasvatavad riisi, kalu, krevette ja kõikvõimalikke veekultuure sadadele miljonitele inimestele. Siinne ökosüsteem on aga ohus ja see mõjutab ka eestlaste toidulauda.

Mekongi jõge peetakse üheks reostunumaks maailmas. Jõe kogupikkus on ligi 5000 kilomeetrit. Enne Vietnamisse jõudmist läbib see Hiinat, Myanmari, Laost, Taid ja Kambodžat.

Jõe käekäigust ja veetasemest sõltuvad siin peaaegu kõik eluvaldkonnad. Tiheda asutuse ja inimtegevuse jäljed jõuavad jõkke.

Maalehe ajakirjanik ja Reisiportaali toimetaja Ivar Soopan ning Delfi vanemtoimetaja Lauri Tankler käisid Mekongi keskel Tan Loc saare juures ankrus olevas kalakasvatuses, kus pangasiused kasvavad vee peal hulpivate majade põranda all püünistes. Samuti külastasid nad ka guaavakasvandust ja tšillipõlde.

Klikka pildil ja vaata kalakasvatusest droonifotosid:

Vietnam Mekong delta

Pikka artiklit Mekongi ujuvatest kalakasvatustest saab lugeda siit.

Autorite reis toimus koostöös MTÜ Mondoga osana Euroopa Komisjoni poolt rahastatavast projektist Media4Development.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri