Jaga seda postitust

VIDEO: Noarootsi-Haapsalu sillaehitus sai uue tähise

Kui Noarootsi poolsaare ühendamine Haapsaluga teostub, saab sellest Eesti pikim tammtee, mis on ehitatud 121 aastat hiljem, kui valmis tee Saaremaa ja Muhu vahel. Eile tutvustatud analüüs annab õnnestumiseks lootust, kirjutab Maaleht.

Otsetee puhul on läbi ajaloo alati välja pakutud mitut kohta, kust tee võiks üle vee viia. Nüüdki oli laual kolm varianti.

Noarootsi sild

Selline võiks tulevikus välja näha Haapsalu-Noarootsi tammtee ja kaks silda. F: Skepast & Puhkim

Skepast & Puhkim jõudis järeldusele, et arvestades keskkonnaalaseid piiranguid, liiklustingimusi ja ehitusmaksumust, on eelistatuim Uuemõisa–Noarootsi otseühendustee variant. See algab Uuemõisast Tallinna maantee ja Linna tee ristmikult, tagades otseühenduse Tallinna maanteega, kulgeb üle Roograhu laidude ja ühineb Noarootsis Tahu külas praeguse Pürksi–Tahu teega.

Selle variandi puhul tuleb ehitada kaks silda. Suur osa teekonnast üle Tagalahe kulgeks kahel peaaegu omavahel ühendatud laiul. Tammi peale- ja mahasõidud ning neile viiv tee on aga pikimad ehitusobjektid.

Turistidele oleks uus otsetee maiuspala. Maantee ääres olevat jalgteed mööda saaks jalgratastel sõita Noarootsi randadesse ja puhkepaikadesse.

Veelgi suurema tõuke annaks tee kasutamisele aga Dirhamisse planeeritav Meritähe külastuskeskus. Selle aastaseks välisturistide külastuste arvuks on planeeritud 270 000.

Uus tee looks seega senisest parema ühenduse nii kohalikele elanikele kui ka kõige rahvarikkamale Läänemaa osale, kus üks peamisi tegevusalasid on turism.

Loe pikemalt Maalehest.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri