Jaga seda postitust

VIDEO: Norra ehitab maailma esimese laevatunneli

Norra ehitab maailma esimese laevatunneli, mis süvendatakse läbi kaljuse poolsaare. Tunnel tuleb 1,7 km pikk ja see annab laevadele võimaluse vältida ohtlikku ja ajakulukat teed ümber Stadlandeti poolsaare.

37 meetri kõrgusest ja 26,5 meetri laiusest tunnelist saavad läbi sõita kuni 16 000-tonnised laevad. Tunnel peaks valmima 2023. aastal ja see läheb maksma ligi 300 miljonit eurot.

Norra transpordiminister Ketil Solvik-Olsen ütles ajalehele The Guardian, et tunneli ehitamist on kavandatud aastaid, aga nüüd on lõpuks vajalik raha leitud.

Norra laevatunnel

Norra laevatunnel.

Tänu tunnelile väheneb laevade sõiduaeg paljude linnade vahel. Keerulised ilmaolud ja salakaval merepõhi teevad sealkandis laevatamise ohtlikuks, seega vähendab tunneli ehitamine õnnetuste võimalust.

Tunnel tuleb Stadlandeti poolsaare kõige kitsama koha peale kohe poolsaare alguses.

Projektijuht Terje Andreassen ütles, et ehitajad peavad välja murdma umbes kaheksa miljonit tonni kivist pinnast. Ehitus peaks algama 2019. aastal.

Kava kohaselt saavad tunnelis liiklemise eelisõiguse reisilaevad, aga otseteed saavad kasutada ka lõbusõidu- ning teised alused. Kuni 70-meetrised laevad võivad tunneli läbida tasuta.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri