Jaga seda postitust

VIDEO: Norra rannikule ehitatakse otsapidi ookeani uputatud restoran

Veealused restoranid on Araabia Ühendemiraatides, USAs ja Maldiividel, aga varsti ka Euroopas – Lõuna-Norras Bålys, kuhu hakatakse ehitama otsapidi vee alla uputatud restorani.

Restorani nimeks saab Under, mis tähendab inglise keeles “all”, ent mis norra keeles on ka “imeline”, kirjutab Lonely Planet. Pool restoranist uputatakse ooeani ja einestajad saavad vaadata viie meetri sügavusel veealust maailma läbi suure akna.

Restorani seinad tulevad meetrijämedusest betoonist, et vastu pidada vee survele. Kui külastajad restorani sisenevad, saavad nad enne šampanjabaari juhatamist lugeda kohaliku veealuse looduse ja ranniku kohta.

Ehitise kavandamisel arvestatakse ka keskkonda. Betoon, millest maja valatakse, valmistatakse selliselt, et merekarbid saaksid end hästi seintele kinnitada. Nii tekib restorani veealusest osast pika peale tehislik rahu, mis peaks veelgi rohkem mereelukaid ligi meelitama.

Restorani disainis Snøhetta, mis on auhindu võitnud arhitektuuribüroo. Snøhetta on kujundanud näiteks ka Norra rahvusooperi hoone ja 11. septembri memoriaalmuuseumi paviljoni New Yorgis.

Tegelikult on Euroopas juba üks veealune restoran – Brüsselis asuv Pärl –, aga see hoopis midagi muud kui Under. Pärl on pisikene, sisebasseini põhja kinnitatud ümmargune pall, kuhu pääseb sukeldudes. Pärli põhi on avatud ja sealt tuleb end sisse poetada.

Veealused restoranid Maldiividel ja Dubais:


Florida veealune hotell:

Pakistani veealune restoran, mis suleti, kuna see lekkis:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri