Jaga seda postitust

VIDEO: Õnnelikult lõppenud juhtum – Belfastis maandus lennuk ilma esitelikuta

Põhja-Iirimaal Belfasti lennuväljal hoidis Flybe lennuki piloodi meisterlikkus ära õnnetuse – 56 reisijaga Bombardier Q-400 maandus ilma esitelikuta nii, et osa lennurajast läbis lennuk ninaga vastu maad.

Lennuk oli teel Invernessi ja pärast probleemi ilmnemist kulutas Belfasti rannikul mere kohal ligi kaks tundi kütust.

Flybe tegevjuht Christine Ourmieres-Widener ütles Belfast Telegraphile, et meeskond võttis kasutusele ettevaatusabinõud võimalikult turvaliseks maandumiseks ja ta on uhke meeskonna professionaalsuse üle.

“See oli väga hea maandumine,” lausus Belfasti rahvusvahelise lennujaama operatsioonide direktor Alan White. Piloodi lennuoskused ja lennuki maandamine olid tema sõnul suurepärased.

Piloot hoidis maandumisel lennuki esiosa nii kaua kui võimalik õhus, kontrollides samal ajal edukalt lennukit ja lastes siis laineri nina vastu maandumisrada.

Lennuk peatus suhteliselt kiiresti. Tulekahju hädamaandumisele ei järgnenud. Päästjad olid tegutsemiseks valmis, aga nende abi ei vajatud. Reisijad viga ei saanud.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri