Jaga seda postitust

VIDEO: Orkaan purustas peaaegu täielikult teele jäänud saarte hooned, ees ootab Florida

Kariibi mere saared said Atlandilt saabunud erakordselt võimsas orkaanis Irma tugevalt kannatada. Mõne saare hooned on peaaegu täielikult hävinud, on ka hukkunuid.

“Barbuda on praegu sõna otseses mõttes killustikuhunnik,” ütles Antigua ja Barbuda peaminister Gaston Browne intervjuus ABS TV/Radio Antiguale pärast seda, kui oli külastanud 1800 elanikuga saart. “See on täielik häving,” märkis ta.

Irma tappis Antigua ja Barbudas vähemalt kolm inimest. Purustatud on valitsusehooned, tuul rebis majadelt katused ja jättis saared ilma elektri või sideta. Hinnanguliselt on Barbudas hävinud üle 90 % hoonetest.

5. kategooria orkaan Irma tegi kahju ka Barbuda lennuväljale, seetõttu saab saarele elamiseks vajalikku kaupa tuua vaid laeva või helikopteriga. Peaminister pakkus, et orkaani kahjud ulatuvad 100 miljoni USA dollarini.

“Kui võtta per capita (ühe elaniku kohta), siis sellist hävingut, nagu ma täna pärastlõunal Barbudal nägin, ei ole ma kunagi varem näinud,” lausus peaminister CNNile.

St. Bartsi ja St. Martini saartel sai surma vähemalt kaks inimesed ja kaks on tõsiselt vigastatud. Enamik hoonetest on hävinud.

St. Maartenil elav Xaverius van der Hoek rääkis, et tema maja, millel on betoonkatus ja orkaanivarjend, jäi terveks, kuid teised hooned on purustatud. “Elektrit ja joogivett pole ja tundub, et taastamine võtab palju aega,” ütles ta CNNile. “Oma maja terrassilt loendan ma vähemalt 24 era- ja kortermaja, millel osaliselt või täielikult katus puudub.”

Van der Hoek ütles, et tema saab elektrit generaatorist, aga tal on selleks kütust vaid üheks nädalaks.

Otseülekanne orkaani jõudmisest USAsse:

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri