Jaga seda postitust

VIDEO: Pilootide meisterlikkus päästis tugevas tuules maandunud hiigellennuki õnnetusest

Tugevas küljetuules lennuki maandamine on pilootidele paras pähkel. Asjatundmatule kõrvaltvaatajale tundub see tavaliselt ohtlikum kui neile, kes asjaga kursis on. Videos nähtav maandumine oli aga selline, mis võttis ahhetama ka paljunäinud vaatleja.

Saksamaal Düsseldorfis elaval Martinil on Youtube’i kanal Cargospotter. Martini spetsialiteet on see, et ta pildistab ja filmib maanduvaid ning õhkutõusvaid lennukeid.

Seda on ta teinud 2005. aastast peale. Nüüdseks on ta keskendunud ainult filmimisele.

Martini sõnul on ta filminud tuhandeid küljetuules maanduvaid lennukeid paljudel Euroopa lennuväljadel, aga tänavu 5. oktoobril filmitud videos nähtav Airbus A380 maandumine oli tema sõnul varem nähtust palju keerulisem ja erilisem.

Emiratesi lennuki maandumine oli algul tavapärane, kuid pärast seda, kui rattad maapinda puudutasid, hakkasid piloodid võitlema sellega, et lennuk maandumisrajalt välja ei sõidaks või lausa ümber ei vajuks.

“Ma pole kunagi näinud lennukilt pärast maandumist seesugust reaktsiooni,” selgitas Martin. “Näete videost, et piloodid püüdsid lennukit maandumisrajal õigeks joondada, kasutades sabatüüri ja õnneks see töötas. See video näitab pilootide uskumatut meisterlikkust. Pilootidelt suurepärane töö!”

Airbus A380 on maailma suurim reisilennuk, mis võtab peale kuni 853 reisijat. Lennuk on 73 meetrit pikk ja tiivaulatus on 79,8 meetrit. Maksimaalne kaal õhkutõusmisel on 569 tonni.

Martin lisas, et Airbus 380 lennukeid on alati huvitav jälgida. “Sooviks väga teada, mida reisijad lennukis mõtlesid, kui nad Düsseldorfi jõudsid,” lisas ta.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri