Jaga seda postitust

VIDEO: Riisipere-Turba raudtee taastamiseks on ettevalmistav töö tehtud

Aktsiaseltsi Lääne Raudtee juhatuse liige Rein Riisalu rääkis Haapsalu raudtee taastamise toetuseks tehtavale saatele “Liiprid, mis võiksid kõnelda”, mis seisus on Riisipere-Turba raudteelõigu planeerimine.

Lääne Raudtee on omal algatusel juba teinud geodeesia- ja geoloogiatööd. “Need on tehtud sellise teadmisega, et ükskõik, kes seda raudteed siis kunagi ehitama või arendama hakkab, kas peame seda tegema meie, teeb seda Eesti Raudtee või keegi kolmas, et need materjalid oleks kõik kasutatatavad,” rääkis Riisalu. “Nii et nendele dokumentidele tuleks koos otsa vaadata ja ühiselt leida, kas on midagi täiendavalt juurde vaja, mida on vaja, sealt tulevad ajakavad, sealt tulevad kõik hankeplaanid ja see on selline tehniline töö, mis järgnevalt tuleb ära teha.”

Hiljuti otsustas valitsus anda kaheksa miljonit eurot täiendavate taristuinvesteeringute programmi raames Riisipere-Turba raudteelõigu ehituseks.

Eile kirjutas Postimees, et Eesti Raudtee lõpetas 1995. aastal reisirongiliikluse Haapsalu ja Riisipere vahel ning raudtee müüdi koos tammiga maha, nüüd aga peaks riigi raudteefirma selle majandus- ja taristuministri hinnangul tagasi ostma.

Riik eraldas kaheksa miljonit eurot selleks, et veel tuleval aastal taastada Riisipere ja Turba aleviku vaheline rongiühendus. Selle summa sees on majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni sõnul ka raudteetammi riigile tagasi ostmine.

Ministri kinnitusel oleks mõistlik taastada raudteeühendus Haapsaluga kahes etapis – esimene on 6,3-kilomeetrine Riisipere-Turba lõik, ent Haapsaluni jääb sealt veel 46,6 kilomeetrit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri