Jaga seda postitust

VIDEO: Surfamine läks just lihtsamaks – elektrimootoriga surfilaual saab sõita ka jõel või järvel

Puerto Ricos tegutsev ettevõte Aguadilla toodab erilisi surfilaudu, millega suudavad sõita ka need, kes pole kunagi kõrgeid laineid trotsides surfamist harjutanud.

Lift eFoil on surfilaud, mis hõljub vee kohal. Laud toetub jalale, mille veealuses osas on elektrimootor ning tasakaalu- ja juhttiib. Surfar juhib lauda käes hoitavalt juhtpuldilt, mis hoiab laua “ajuga” ühendust bluetoothi abil.

eFoili tööpõhimõttes pole midagi uut – nii töötab ka osa katamaraane ja mootorpaate, kui kiiruse kogudes tõuseb nende kere veest välja ja vees liigub vaid tiib. eFoil tõi aga selle disaini surfilaudade maailma.

Lift-eFoil surfilaud surfilaudu

F: Lift eFoil

“Lendav surfilaud” on valmistatud süsinikkiud-materjalist, samuti kevlarist, fiiberklaasist ja roostevabast terasest. Koos elektrimootoriga kaalub eFoil 13,5 kg. Liitiumakudel eFoil suudab liikuda kuni 40 km/h. Sõites 24 km/h jätkub akusid üheks tunniks. Akude laadimiseks kulub 2,5 tundi.

F: Lift eFoil

eFoiliga kaasnev lõbu on see, et sellega sõitmiseks pole vaja laineid. Ongi see hea, kui laineid pole. Lauaga saab sõita ka jõgedel ja järvedel ning tunnetada midagi sarnast nagu tunnevad surfilaudurid, kes on aastaid laineid murdnud. Päris-surfarid muidugi selle peale muigavad… Igatahes on see üks tore uus mänguasi.

Kas see tähendab, et eFoilist saab laiatarbekaup? Kahtlane, sest see maksab pisut üle 10 000 euro. Praegu tellides jõuab laud kohale 5-6 kuu pärast.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri