Jaga seda postitust

VIDEO: Täna avanes erandkorras Narva veehoidla lüüs ja kosed täitusid veega

Täna kell 13 avati erandkorras Narva veehoidla üks lüüs ja Narva kosed pakkusid vägevat vetemängu. “Kosed hakkasid tööle vot nii – kaugest sahinast sai kõva kohin. Kaamerat hoidev käsi lausa värises erutusest!” kirjutas sündmuse videona salvestanud Tanel Murre Facebookis.

Taneli sõnul pole kosed sel aastal veel vett näinud ja järgmist lüüside avamise aega ei tea keegi. “Seekord avati erandkorras tähtsate külaliste saabumise puhul,” lausus ta Reisiportaalile.

Narvas ja Ivangorodis algab Eesti-Vene konverents “Piiriäärne sümmeetria”, kus osalevad tuntud arhitektuuriajaloolased. Eestist on kohal riigikogu ning Narva linnavolikogu liige Katri Raik. Konverents lõpeb 25. mail Peterburi rahvusvahelisel raamatufoorumil.

“Kuna konverentsil osales ka Jelena Stieglitz, parun Alexander von Stieglitzi järeltulija, siis otsustasid Ivangorodi võimud teha parunessile vaatemängu ja käskisid kosed tööle panna,” ütles Tanel Murre.

Wikipedia kirjutab, et Narva kosk on juga Narva jõel, Narva klindiorus, kunagine Euroopa veerohkeim juga. Sellelt võttis vee Narva hüdroelektrijaama (võimsus 125 MW) rajamine Jaanilinna-poolsel kaldal 1957. aastal.

Narva juga on kaheharuline, mida poolitab Kreenholmi saar. Idapoolse joaharu laius on üle 100 meetri, astangu kõrgus on 7 meetrit ja see kujutab ühtlast järsku seina. Läänepoolse joaharu laius on 60 meetrit ja see langeb astangutega, viimase astangu kõrgus on 3,5 m.

Joa astangud on nüüd enamasti kuivad. Vaid suurvee ajal lastakse jugadele liigvett, mida hüdroelektrijaam ei suuda vastu võtta. Astangutest alamal on jõgi umbes 3 kilomeetri ulatuses kärestikuline.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri