Jaga seda postitust

VIDEO: Uber lubab 2020. aastaks lendavaid sõidukeid

Aurora Flight Sciences

F: Aurora Flight Sciences

Sõidujagamiseteenust pakkuv Uber tõstab rattad maast – ettevõte lubab 2020. aastal demonstreerida oma esimest lennusõidukite võrgustikku.

Elektri jõul töötavate propelleritega väikelennukid peaksid suutma lennata kuni 240 km/h.

Eile teatas USA lennunduse ja aeronautika arendamisega tegelev ettevõte Aurora Flight Sciences, et Uber valis neid oma lennusõidukite väljatöötamise partneriks. Aurora Flight Sciences on spetsialiseerunud ilma juhita õhusõidukite projekteerimisele ja ehitamisele.

Ettevõte avaldas eile Youtube’is video sellest, milline võiks lennumasin välja näha. Samalaadse ideesõidukiga on juba ka testlende tehtud.

Uber valis Uber Elevate nime kandva ettevõtmise esimesteks partneriteks Dallase ja Dubai. Lennumasinate esimene võrgustik peaks avatama 2020. aastal Dubais maailmanäituse ajaks, kirjutas Business Insider.

Uber Elevate’i lennukid suudaksid õhku tõusta ja maanduda vertikaalselt. Kui muude transpordiviiside arendamine – uute teede, sildade ja tunnelite ehitamine – on kallis, siis Uberi ettevõtmine võimaldab transpordivaldkonda arendada ilma nende kuludeta.

“Nagu pilvelõhkujad võimaldavad suurlinnadel kasutada maad efektiivselt, võimaldab lennuliiklus linnas kasutusele võtta kolmemõõtmelise õhuruumi ja leevendada ummikuid maapinnal,” märkis Uber.

“Lihtsalt vajuta nuppu ja lenda,” iseloomustas teenust Uberi töötebüroo juht Jeff Holden. Tema sõnul saab “UberAiri” tellides mobiilirakenduses samamoodi teenust valida nagu saab valida UberPOOLi ja UberXLi vahel.

Aurora Flight Sciences lennutakso

F: Aurora Flight Sciences

“Arvame, et alustame (teenuse pakkumist) umbes samasuguse hinnaga nagu UberXil,” lausus Holden.

Dallases asuvas linnapiirkonnas Dallas-Fort Worthis ning Dubais kavatseb Uber teha koostööd kahe kinnisvaraettevõttega, et arendada välja lennusõidukitele sobiv taristu. Ettevõte pakub, et parkimismajade katused ning olemasolevad helikoprterite maandumispaigad võiksid olla need kohad, kust masinad saaksid õhku tõusta ja kuhu maanduda.

Uber teeb koostööd ka kosmoseagentuuriga NASA, USA riikliku lennuteenistuse ja lennukontrolli ühinguga, et välja töötada sobiv lennukontrolli süsteem.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri