Jaga seda postitust

VIDEO: Vaata, kuidas Ida-Virumaa Kukruse mägi seest põleb

Teadlased, kes panid termokaamera drooni külge lendama, tõestavad nüüd fotode ja videote abil ka uskmatutele, et Kukruse mäe sees on paras palang lahti.

“Tunnistan ausalt, et võpatasin, kui mu arvuti ekraanile ilmus Kukruse mäe hõõguv ja lõõmav pale,” kirjutab Rein Sikk Maalehes.

“Tegelikult ma ju tean aastaid ja olen ka kirjutanud aastaid sellest Ida-Virumaa ühest sümbolist, Kukruse aherainemäest, mis vähemasti pool sajandit on kärsanud. Põhjuseks põlevkivikaevandamise orgaaniliste jäätmete kunagine mäkke ladustamine ning nende isesüttimine ja lakkamatu hapnikuta palang ehk utmine mäesisestel temperatuuridel 300 ja enam kraadi,” kirjutab Sikk.

“Ometigi olid üle 40 meetri kõrguse mäe lennanud drooni ja palavaid paiku hõõguvatena näitava kaamera sümbioosist sündinud jäädvustused visuaalselt ülimalt mõjuvõimsad. Mul oli tunne, nagu oleksin vaadanud vulkaani sisemusse. Kukruse tehismägi, muuseas, asubki Vulkaani nimega kinnistul. Praegu ootab mägi aga ümbertõstmist naaberkinnistule, et lõpeks pool sajandit kestnud loodusereostus.”

Loe termopildistamise kohta ka siit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri