Jaga seda postitust

VIDEO: Valvekaamerate salvestus näitab Põhja-Korea sõduri dramaatilist põgenemist naaberriiki

ÜRO militaarne abiorganisatsioon United Nations Command (UNC) avaldas eile dramaatilise valvekaamerate video sellest, kuidas Põhja-Korea sõdur põgenes demilitariseeritud tsoonis üle piiri Lõuna-Koreasse.

UNC lõpetas üleeile juhtumi uurimise ja avalikustas 7 minuti pikkuse video 13. novembri sündmustest.

Videost on näha, kuidas Põhja-Korea sõduri auto ületab nn “72 tunni silla” (kutsutakse ka sillaks, kust tagasi ei tulda), auto jääb seisma piirtsooni ühe hoone kõrval, sõdur jookseb üle piiri ja Põhja-Korea piirivalvurid hakkavad meest tulistama.

Üks tulistajaist jookseb samuti üle keelatud ala, kuid pöördub ümber ja jookseb tagasi.

Seejärel on näha soojuskaameraga filmitud võtted sellest, kuidas kaks Lõuna-Korea sõdurit roomavad haavatud mehe juurde ja tarivad ta roomates ohutusse kohta. Sõdur sai raskelt haavata, on praeguseks teadvusele tulnud, ent veel väga nõrk.

Juhtumiga tegelenud mitme riigi esindajaist eriuurimise meeskond leidis, et Põhja-Korea rikkus ÜRO relvarahu kokkulepet kahel korral, tulistades üle piiriala, ja ka siis, kui jälitav sõdur ületas piiri.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri