Jaga seda postitust

VIDEOD ESINEJATEST: Tallinnas algab viis päeva kestev kitarrifestival

Tallinna kitarrifestival pakub kauaks meeldejäävaid muusikaelamusi, tuues Eestisse maailma tippe kogu kitarrimuusika stiiliderohkuses.

12.-16. juunil on kontserdid Estonia kontserdisaalis, Mustpeade majas, Kumu auditooriumis, Tallinna teletornis ja Jõhvi kontserdimajas. Kuuleme jazzi, klassikat, fingerstyle’i, folki, Brasiilia ja Argentina muusikat ning meie oma põhjamaist kitarrimuusikat.

Esmaspäevasel avakontserdil mängib Briti fingerstyle kitarrifenomen Gareth Pearson. Guitar Magazine on nimetanud teda noorema põlvkonna suurimaks kitarrigeeniuseks ning Tommy Emmanuel oli tema mängust ja muusikast niivõrd inspireeritud, et kirjutas temast loo “Walesi tornaado”. Gareth Pearson esineb Tallinnas Kumu auditooriumis ja Jõhvi kontserdimajas.

Festivali peaesineja on Hispaania elektrikitarrivirtuooside orkester Sinfonity, kelle kontserti iseloomustab uskumatu energia, hulljulge ja ennekuulmatu viis sulandada klassikute meistriteoseid rocki ja heavy mängumaneeri ning täiesti uue soundiga. Peale Sinfonity debüüti Merida Rooma amfiteatris olid nii publik kui ka press absoluutses vaimustuses, nimetades seda võimsaimaks kitarrielamuseks läbi aegade. Sinfonity kontsert on teisipäeval, 13. juunil Estonia kontserdisaalis.

Festivali üks erilisemaid hetki on päikeseloojangu kontsert Tallinna teletornis, kus saame nautida kaunist kitarrimuusikat koos tornist avaneva vaatega ja kontserdi lõpuks merre loojuva päikesega. Mängivad Jaanus Nõgisto jaTõnu Timm akustilistel kitarridel, Hawaii kitarril, mandoliinil, lisaks laulud ja jutud.

Festivali teiseks peaesinejaks on Argentina kitarrilegend Roberto Aussel. Väljapaistva kitarristi kontserdid on oodatud sündmuseks kõikjal maailmas, tema plaadistused on teerajajaks mitmele põlvkonnele. Roberto Aussel on noorena võitnud esikohad mainekatel kitarrikonkurssidel Euroopas ja Lõuna Ameerikas, nüüdseks saanud oma kunstiliste saavutuste eest Argentina maineka auhinna “KONEX DE PLATINO”, mille nominentideks on olnud ka sellised muusikud nagu Daniel Barenboim ja Martha Argerich.

Festivali üheks tipphetkeks on lõppkontsert ”Rio kuuvalgel”, kus esinevad lummava häälega Afro-Brasiilia päritolu lauljanna Nega Lucas, Latin Grammyga pärjatud suupillisensatsioon Gabriel Grossi ja omanäolisemaid Brasiilia kitarriste Daniel Marques. Kolme muusiku ühine tee viib kuulajad Brasiilia muusika rikkalikku maailma.

Festivalil esinevad Eesti noored kitarritalendid, ansamblid, kitarriorkestrid. Toimuvad Gareth Pearsoni, Roberto Ausseli ja Daniel Marquesi meistriklassid.

Piletid on saadaval Piletilevis, info festivali kava ja artistide kohta: www.kitarrifestival.ee

Tiit Peterson
Festivali kunstiline juht

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri