Jaga seda postitust

VIDEOD: Iisrael pakub turistidele terrorismivastase võitluse kursusi

Iisrael on põneva ajalooga maa ning seal on kultuuri- ja ajaloohuvilisel turistil uudistamist palju. Iisraelist leiab aga ka hoopis teistmoodi puhkamisvõimaluse, kui pidada tulistamist ja käsivõitlust puhkuseks.

Jeruusalemmast vähem kui tunni autosõidu kaugusel asub treeningkeskus Caliber 3, kus õpetatakse, kuidas võidelda terroristide vastu. Akadeemias õpetatakse professionaale, aga seal on kursused ka turistidele.

Akadeemia asutas 2003. aastal kolonel Sharon Gat, kes on endine Iisraeli kaitsejõudude ohvitser.

Turistidele on mitu eri treeningkursust. Näiteks sissejuhatav programm on igas vanuses inimestele ja see tutvustab Iisraeli armee võitlemismeetodeid. Õpetatakse ka vintpüssist ja snaiperrelvast laskmist.

“Ellujäämise ja orienteerumise programm on midagi enamat kui ainult elamine metsikus looduses,” tutvustab Caliber 3 veebileht. Seal õpetatakse ka seda, miks on püha maa juutidele nii oluline, millised on olnud ajaloolised sündmused ja lahingud jne. Õpe viiakse läbi ühes orus, kus mängitakse läbi eri stsenaariume, võitlustehnikaid ja simulatsioone. Valida saab päevase ja poolepäevase kursuse vahel.

Samuti pakub Caliber 3 paintballilahingut linnakeskkonnas. Asjatundjad õpetavad linnakeskkonnas vajalikke lähivõitluse tehnikaid, kuidas rünnata ja kaitsta erilisi sihtmärke.

Ja loomulikult on programmis Krav Maga. See on võitluskunsti stiil, mis on välja mõeldud Iisraelis. Krav Maga on segu poksist, maadlusest, aikidost, judost ja karatest. Turistidele luuakse muuhulgas simulatsioon terroristide rünnakust turul.

Caliber 3 tegevuses on omajagu vastuolulisust, kirjutab Telegraph. Kompleks asub Läänekaldal Efrati lähistel vaidlusalusel palestiinlaste alal, kuhu juudid on loonud oma asundused, mis on rahvusvahelise õiguse järgi ebaseaduslikud. Iisraeli valitsus nii ei arva.

Treeningkeskuse ümber elav palestiinlaste kogukond leiab, et Caliber 3 on muutnud palestiinlaste ja juutide vahelised pinged sissetulekuallikaks. Samuti leiavad palestiinlased, et treeningkeskuses näidatakse neid halvas valguses. Võimalik, et nii see ongi, sest kui Iisraelis räägitakse terroristidest, mõeldakse nende all palestiinlasi, mis on kogu rahva suhtes ebaõiglane.

38-aastane õpetaja Mohammed Burjieh rääkis, et firmat juhtivad juudi asunikud levitavad arusaama, et palestiinlasi peab kartma ning turistid jagavad seda suhtumist edasi, kui nad oma kodumaale naasevad. Seega sisuliselt on tegemist ka propaganda levitamisega.

Caliber 3 leiab, et nad pakuvad rasketel aegadel hinnalist teenust. “Treeningute mõte ei ole õpetada sind laskma, vaid mõistma seda, mida me siin Iisraelis terrorismiga võitlemiseks teeme,” lausus endine snaiper ja Iisraeli politsei eriüksuse liige Eitan Cohen.

Akadeemias käib aastas umbes 25 000 turisti. Peamiselt Ameerikast, aga kursuslaste hulgas on olnud ka inimesi Kanadast ja Venezuelast.

Odav see kursus ei ole. Septembrikuus maksab nädalavahetuse kaks päeva 999 USA dollarit.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri