Jaga seda postitust

VIDEOD: Kaks täiesti erinevat autokaravani – üks Eestist, teine Saksamaalt

Autokaravanid on suvel mõnusad – need on nagu ratastel magamistuba ja köök koos, millele on lisatud liikumisvabadus. Kitsas on, aga kui eeskojaks on otsatu loodus, siis see korvab ka mõningase ebamugavuse.

Eestis ei ole autokaravanid millegipärast levinud. Need liikuvad kodud on ka suhteliselt kallid ja kasutatakse neid pere teise või kolmanda autona. Seda võimalust on vähestel.

Lääne-Euroopa, Skandinaavia ja Ühendriikide järelturg on aga tohutu suur ning sealt leiab kobedaid autokaravane.

Nagu tõestab eestlane Siim Vilumets, saab 20 aasta vanuse väikse autokaravani korda teha ja muuta see mõnusaks sõiduvahendiks. Kahe päeva eest avaldas ta video, kus tutvustab oma 1988. aastal valmistatud Volkswagen Caravelle’i.

Vilumets on vanale sõidukile uue mootori pannud ning täiustanud ka sisustust. Videos selgitab autoomanik põhjalikult oma liikuvat elamist (tekst on inglise keeles).

Moodne “kaks ühes”

Aga on ka teistsuguseid autokaravane – neid, mida kinnitada auto taha. Üht kõige uuemat ja innovaatilisemat karavani toodab Saksa firma Sealander.

Sealander on hoopis midagi muud kui Siim Vilumetsa Volkswagen. Sealander on palju väiksem, aga sel on üks oluline pluss – sellega saab sõita nii maa peal kui ka vees.

Sealander on pigem piknikuks sobiv. Otsustad, et läheks päevaks loodusse, haagid kerge Sealanderi auto taha, sõidad järve äärde ning lased ratastel sõiduki vette. Taha saab kinnitada mootori ning oled hoobilt väikelaevaomanik.

Kõige lihtsam Sealanderi variant maksab ligi 16 000 eurot, aga tellida saab kõikvõimalikke lisasid. Kuna tegu on käsitööga, materjalid on kallid ja kvaliteetsed, siis on see kõik üsna kulukas.

Samas – olgem ausad, üks vana hea Volkswagen, kus saab vajadusel neljakesi magada, süüa teha, nõusid pesta, muusikat kuulata ja mis liigub maanteel ise mootori jõul, on kodusem.

Jaga seda postitust

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri