Jaga seda postitust

VÕIKS TEADA: 28 maailma odavlennufirmat

Maailmas on päris palju odavlennufirmasid, millest mõned on teada-tuntud, osa aga tundmatud. Travel+Leisure pani kokku nimekirja 28st odavlennukompaniist, mille piletihindu võiks reisi planeerides uurida.

Odavlennufirmadel on hulk strateegiaid, kuidas oma kulusid kontrolli all hoida, et saaks pakkuda soodsaid pileteid. Mõnikord on odavlennukompaniide piletihinnad lausa poole odavamad kui täisteenust pakkuvate firmade pakkumised.

Näiteks Norwegian Air ja WOW kasutavad uusi ja kütust kokku hoidvaid lennukeid ning kütuselt kärbitud kulu kajastub ka piletihinnas. Spirit Airlines kärbib aga pagasi suurust ja küsib raske või lisapagasi eest lisaraha. Maksta tuleb ka siis, kui reisija soovib mingit kindlat istekohta või pardal einestada. Kui lisateenuseid kasutada ei soovi, saab pileti odavalt kätte.

Siin on 28 odavlennufirma loetelu.


Põhja-Ameerika

JetBlue

JetBlue on USA kõige odavamaid hindu pakkuv kompanii ning riigi suuruselt viies lennufirma. New Yorgist, Orlandost, Fort Lauderdale’ist, Bostonist ja San Juanist saavad reisijad lennata rohkem kui 90 sihtkohta USAs, Mehhikos, Kariibidel ja Ladina-Ameerikas.

Southwest Airlines

Texases baseeruv firma lennukitega saab lennata rohkem kui 90 sihtpunkti, sealhulgas Mehhikosse (Puerto Vallarta, Cancun, Los Cabos) Kariibidele (Grand Cayman, Jamaica, Kuuba ja Bahama saared).

Frontier Airlines

Frontier lendab rohkem kui 55 linna USAs, Mehhikos ja Dominikaani Vabariigis. Uus sihtkoht on Kuuba. Kompanii teeb vahel 1-dollarisi pakkumisi valitud linnadesse. Frontieriga lennates tuleb arvestada pisikeste tualettruumide ja kitsate istmetega.

WestJet

Kanada kompanii tegutseb 1996. aastast. WestJetil on palju sihtpunkte loomulikult Kanadas, aga lendab ka Euroopasse, USAsse, Mehhikosse ja Kariibidele.

Spirit Airlines

Spiritiga lennates saab pileti odavalt, aga kui tahad valida istekohta, juua lennukis vett või reisida mõistliku suurusega pagasiga, tuleb maksta lisaraha. Eelmisel aastal sai see firma maailma halvima teenindusega kompaniide edetabelis esikoha.

VivaAerobus

VivaAerobus oli üks esimesi odavlennufirmasid, mis hakkas lendama Mehhikosse. Kompanii uuendas kogu oma lennuparki ja lendab nüüd lennukitega Airbus A320. Firma sobib hästi lendamiseks Mehhikos, aga ka sealt USAsse.

Volaris

Mehhiko ettevõte pakub odavaid reise rohkem kui 60 sihtpunkti Mehhikos ja USAs.


Euroopa

EasyJet

Euroopa suuruselt teine odavlennufirma lendab 32 riiki. Ettevõte otsivat praegu võimalust investeerida sajasse uude A320 lennukisse.

Norwegian Air

Norra lennufirma laineritega saab lennata paljudesse paikadesse üle maailma: Lähis-Itta, Aafrikasse, Taisse, Euroopasse ja USAsse. Odavaid pileteid võimaldab pakkuda muuhulgas see, et kasutusel on ökonoomsed lennukid.

Ryanair

Kui kavatsed reisida Inglismaal, Iirimaal, Prantsusmaal, Šotimaal, Norras ja mujal, hoia Ryanairi Twitteri-kontol silma peal. Sealt võib leida viimase hetke pakkumisi piletitele, mille hind on vaid mõni euro.

Vueling

Hispaania kompanii lennukites ei maksa kabiinimugavustele loota. Vuelingi lendudega saab aga koguda punkte, mida kasutada firma enda ja tema partnerite lendudel. Vueling lendab rohkem kui 140 Euroopa sihtpunkti.

WOW Air

Islandi odavlennufirma alustas ookeaniüleseid lende 2015. aasta juunis. Näiteks on kompanii müünud 69 dollari eest üheotsareise USA läänerannikult Stockholmi, Kopenhaagenisse, Bristolisse ja Edinburghi.

LEVEL

Level tuli odavlennuturule 2017. aastal. Kompaniii lendab USAst näiteks Hispaaniasse, Argentiinasse ja Kariibidele. Californiast Barcelonasse müüdi näiteks pileteid hinnaga 140 dollarit üks suund.


Aasia

Cebu Pacific Air

See on 57 Airbusi lennukiga Filipiinide odavlennufirma. Cebuga saab lennata näiteks Austaariast, Indiast, Syanmarist, Lõuna-Koreast, Taiwanist, Araabia Ühendemiraatidest, Malaisiast, Jaapanist ja Indoneesiast. Firma “menüüs” on ligi 40 sihtpunkti Filipiinidel.

AirAsia

AirAsia on tuntud ja odavlendajate poolt armastatud kompanii, millega saab lennata kõikjal Aasias.

IndiGo

See on India üks suurimaist lennukompaniisid, mis ühendab Delhit ja Mumbaid tosina riigi sihtpunktiga. Lennata saab ka Dubaisse, Singapuri ja Bangkokki.

Tigerair

See kompanii on tuntud sellepoolest, et ei sea pagasikaalule ja suurusele liiga suuri piiranguid, aga igasugu muude teenuste eest tuleb lisatasu maksta. Näiteks krediitkaardiga maksmisel, pagasi registreerimisel või istekoha valimisel. Tigerair baseerub Singapuris ja lendab regioonis rohkem kui 50 sihtpunkti.

VietJet

See on üsna uus lennukompanii, mis ühendab suuri Vietnami linnu, aga lendab ka Bangkokki, Taiwani, Hangzhousse, Singapuri ja mujale Aasiasse.

SpiceJet

India kompaniil on päevas sadu lende 45 linna. Enamik sihtpunkte on Indias (näiteks Delhi, Kolkata, Hyderabad), aga ka mujal, näiteks Colombo ja Sri Lanka.

Peach

See Jaapani esimene odavlennufirma lendab Airbus A320 lennukitega näiteks Tokyosse, Hong Kongi, Soul, Busani, Taipeisse, Shanghaisse and Bangkokki. Kompaniil on oma terminal Kansai lennujaamas.

Scoot Airlines

See on Singapuri kompanii, mille sihtpunktid on näiteks Bangkok, Hong Kong, Jaipur jt. Lennukiteks on moodsad Boeing 787 Dreamlinerid.


Lõuna-Ameerika

GOL Airlines

Brasiilia odavlennufirma lennukites saavad nutitelefoniga reisijad tasuta videosid vaadatavõi muusikat kuulata. GOL lendab näiteks Lõuna-Ameerikas, Kariibidele ja mõnesse paika USAs.

Azul Airlines

Reisijad, kes rändavad Brasiilias, armastavad Azuli, sest kompaniil on paljude siselende. Otselende pakutakse ka USAsse, Euroopasse ja Lõuna-Ameerika riikidesse. Lennukites pakutakse tasuta snäkke ja jooke ning vaadata saab ka videosid.


Aafrika

FastJet

FastJetiga saab odavalt Lõuna-Aafrikasse, Zambiasse, Zimbabwesse ja Tansaaniasse, aga ka mujale kontinendi populaarsetesse sihtpunktidesse.

Mango

Mango erkoranže lennukeid on lennujaamades raske mitte märgata. Kompanii teeb Lõuna-Aafrika vabariigis oma uute Boeing 737-800 lennukitega siselende. Sihtpunktideks on ka Cape Town, Durban, Johannesburg ja kaks korda nädalas Zanzibar. Mango lennukitel on tasuta wifi.


Lähis-Ida

Air Arabia

See on Araabia Ühendemiraatide kompanii, mis lendab Lähis-Idas, Indiasse, Põhja-Aafrikasse, Kesk-Aasiasse ja Euroopasse. Tehakse ka siselende. Lennukiteks on moodsad Airbus A320-200.

Flydubai

Emiraatide firma lendab 85 sihtpunkti Lähis-Idas, Aafrikas, Kesk-Aasias, Indias, Euroopas ja Pärsia lahe piirkonnas.


Okeaania

JetStar

Firma on esindatud Vietnamis ja Jaapanis ning lennata saab Austraaliasse, Uus-Meremaale ning paljudesse paikadesse Aasias. JetStaris on ranged nõuded pagasile.

Jaga seda postitust

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata. Nõutud väljade juures on märge *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Vasta: *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kaotatud salasõna

Registreeri